Narzędzia pneumatyczne – poznaj ich zalety

Wszystko dla Motoryzacji

Narzędzia pneumatyczne – poznaj ich zalety

Chyba nie można sobie już wyobrazić funkcjonowania współczesnego przemysłu bez narzędzi pneumatycznych. Ich szerokie zastosowanie, precyzja i funkcjonalność nie mają sobie równych. A to zdecydowanie nie wszystkie ich zalety. Stanowią również doskonałą alternatywę dla elektronarzędzi. Co jeszcze warto wiedzieć o narzędziach pneumatycznych? Podpowiada serwis http://przekladnie-planetarne.com.pl

Niezastąpiona funkcjonalność

Narzędzia pneumatyczne są niezwykle praktyczne. Za ich ogromną zaletę uważa się niewielką wagę oraz wymiary, a także wyjątkową poręczność. Dzięki temu użytkowanie ich nawet przez kilka godzin dziennie nie powinno stanowić żadnego problemu. Fachowcy sami stwierdzają, że podczas pracy z urządzeniami pneumatycznymi nie odczuwają takiego zmęczenia, jak w przypadku elektronarzędzi.

Niskie koszty eksploatacji

Ze względu na fakt, że narzędzia pneumatyczne działają w oparciu o sprężone powietrze, nie ulegają awariom tak często, jak elektronarzędzia. W przypadku tych drugich nawet najmniejsze uszkodzenie może prowadzić do przestoju w pracy, a także generuje wysokie koszty użytkowania ze względu na naprawy. Chociaż inwestycja w urządzenia pneumatyczne wiąże się również z zakupem sprężarki i budową instalacji sprężonego powietrza, jest to zdecydowanie opłacalniejsze rozwiązanie.

Bezpieczeństwo podczas pracy

Narzędzia pneumatyczne nie posiadają żadnych komponentów elektrycznych, przez co uważa się je za bardzo bezpieczne urządzenia. Sprężone powietrze lub gaz przechodzi do urządzenia za pomocą specjalnych przewodów. Z tego powodu nie ma żadnego zagrożenia wybuchem, czego niestety nie mogą zagwarantować podczas swojej pracy elektronarzędzia.

Prosta konstrukcja

Za jedną z zalet urządzeń pneumatycznych uważa się również nieskomplikowaną budowę. Takie sprzęty składają się bowiem m.in. z silnika napędowego, który montuje się najczęściej na wrzecionie, a także zaworu, zamykającego i otwierającego dostęp powietrza. Dzięki takiej konstrukcji urządzenia są mało awaryjne oraz proste w obsłudze.

Narzędzia pneumatyczne – poznaj ich zalety
5 (100%) 1 vote

Podziel się!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *